İnönü Üniversitesi İnşaat Bölümü Öğrencileri Ziyareti

12 Haziran 2021

İnönü Üniversitesi İnşaat Bölümü Öğrencileri, 16 Aralık 2017 Cumartesi günü Nevşehir BlokBims Entegre Tesislerine teknik gezi gerçekleştirdi. Yaklaşık 30 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen teknik gezide; BlokBims Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa ERTAŞ “Hammade Ponza taşı ve Özellikler” ve “Yapılarda BlokBims”. Teknik Destek ekibinden Metin Akdağlı ‘BlokBims’in Özellikleri ve Kullanım alanları’ ve Maden Mühendisi Tahsin Açıkgöz ise ‘Ponza Madeninin Oluşumu’ konulu sunumları ile öğrenci bilgilendirdi.

Nevşehir BlokBims Entegre Tesislerine düzenledikleri teknik gezi kapsamında, Bims in ocaktan çıkartılmasından üretim aşamasına kadar geçirdiği evreleri ve blokbims yapım aşamalarını yerinde incelediler. Heyet ayrıca Blok Bims bünyesine bağlı Güneş Enerji Santralinin kurulu olduğu alanı gezip, sistem hakkında bilgi sahibi oldular.

Teknik gezi sonucunda öğrenciler memnuniyetlerini dile getirirken bu tür gezilerle derslerin daha iyi anlaşıldığını ve pekiştiğini belirttiler. Ayrıca öğrenciler teknik gezinin düzenlenmesi için imkânları sağlayan BlokBims yönetimi ve personeline, teşekkürlerini ilettiler.