BlokBims Akademi TİK19 Yaz Kampında

12 Haziran 2021

Türkiye geneli üniversite eğitim programlarına büyük önem veren BlokBims Akademi, bu yıl ilki gerçekleştirilen TİK19(Türkiye İnşaat Mühendisleri Kampı) da öğrencilerle buluştu.

2018-2019 eğitim öğretim yılını tamamlayan 35 üniversiteden yaklaşık 250 inşaat mühendisi adayının katılımıyla gerçekleşen TİK19, hem öğrencilerin yoğun geçen eğitim öğretim sezonunun yorgunluğunu atmalarını hem de gelecekte iş hayatlarında faydalı olacak yeni bilgiler öğrenmeleri için sektör liderleriyle buluşturmayı amaçlayan etkinlikte bims sektörünün öncüsü olarak da BlokBims bims-ponza taşı ve yapılarda ki yenilikler hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

BlokBims yönetim kurulu üyesi Mustafa Ertaş ve BlokBims Akademi Koordinatörü Metin AKDAĞLI’nın yürüttüğü çalışmalar doğrultusunda şu ana kadar toplam 11 Üniversite Eğitim Programı ve 10 Fabrika Teknik Gezisi ile binlerce öğrenci ve yüzlerce akademisyenle buluşan BlokBims Akademi Koordinatörü Metin AKDAĞLI ‘’Şuana kadar onlarca eğitim programı ve teknik gezi gerçekleştirdik. Geleceğin mühendislerini ponza taşı ve BlokBims le tanıştırdık. Sektörün gelişmesi ve gerekli değeri görebilmesi için kalifiye elemanların bilinçlendirilmesinin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarla hem şehrimizi hem de firmamızı laik olduğu değere ulaştırmayı hedefliyoruz ve bu işten büyük keyif alıyoruz. ‘’ açıklamasında bulundu.