BlokBims Akademi, ODTÜ ile Sezon Başlangıcı Yaptı

12 Haziran 2021

Her yıl yüzlerce üniversite öğrencisi ile buluşan BlokBims Akademi, 2019-2020 yılı eğitim döneminde ilk organizasyonunu Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Uluslararası İnşaat Mühendisleri Öğrencileri Topluluğu (IACES) ile BlokBims Entegre Tesislerine teknik gezi ile başladı.

Yaklaşık 50 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen teknik gezide; BlokBims Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa ERTAŞ “Ponza taşı ve Özellikleri” ve “Yapılarda BlokBims”. Teknik Destek ekibinden Metin Akdağlı ‘BlokBims’in Özellikleri ve Kullanım alanları’ konulu sunumları ile öğrenci bilgilendirdi.

Nevşehir BlokBims Entegre Tesislerine düzenledikleri teknik gezi kapsamında, Bims in ocaktan çıkartılmasından üretim aşamasına kadar geçirdiği evreleri ve blokbims yapım aşamalarını yerinde incelediler. Heyet ayrıca Blok Bims bünyesine bağlı Güneş Enerji Santralinin kurulu olduğu alanı gezip, sistem hakkında bilgi sahibi oldular.

Teknik gezi sonucunda öğrenciler memnuniyetlerini dile getirirken bu tür gezilerle derslerin daha iyi anlaşıldığını ve pekiştiğini belirttiler. Ayrıca öğrenciler teknik gezinin düzenlenmesi için imkânları sağlayan BlokBims yönetimi ve personeline, teşekkürlerini ilettiler.