BlokBims Akademi, İstanbul Üniversitesinde Öğrencilerle Buluştu

12 Haziran 2021

BlokBims Akademi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa İnşaat Kulübü tarafından hazırlanan CIVIL ENJOY’20 de üniversite öğrencileriyle buluştu.

Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık 1200 inşaat mühendisi adayının katıldığı etkinlikte BlokBims gençlerle buluştu. BlokBims yönetim kurulu üyesi Mustafa Ertaş ve BlokBims Akademi Koordinatörü Metin AKDAĞLI bin yürüttüğü çalışmalar doğrultusunda üniversite organizasyonlarına katılarak inşaat mühendisi adaylarını bilgilendirmek ve onlara iler ki iş hayatlarında yardımcı olacak yararlı bilgiler aktarmayı amaçlayan BlokBims Akademi, çalışmalarına aktif bir şekilde devam ediyor.

BlokBims İstanbul Bölge sorumlusu Furkan Sezeroğlu, organizasyon alanında ham madde ponza taşı ve BlokBims ürünlerinden oluşan stantta katılımcılara ponza taşının madenden çıkarılmasından ürün haline gelene kadar geçirdiği işlemleri ve BlokBims ürünlerinin diğer muadil ürünlere nazaran yapılara kattığı değeri aktardı. Genç inşaat mühendisi adaylarının sorularını yanıtlayan Sezeroğlu amaçlarının bu organizasyonlarla bims hakkındaki ön yargıyı yıkmak,aslında bimsin biriket olmadığını ve onlara bimsin briketten farkını anlatmayi amaçladıklarını belirtti. Gerek ısı gerekse ses yalıtımıyla yüksek performanslı bir yapı malzemesi olan bimsin hak ettiği değeri görebilmesinin ancak işin temeline inerek geleceğin mühendislerinin bilgilendirilmesi ile olacağını bildiklerini ve bu doğrultuda çalışmalarına devam edeceklerini kaydetti.