Blok Bims in Teknik Özellikleri

11 Haziran 2021

Isı ve ses yalıtımlıdır;

Konutlarda kaliteli&sağlıklı ısı ve ses yalıtımı ile akustik konforu, pürüzlü ve gözenekli malzemelerle elde edilebilmektedir. Doğal bims agregalardan yüksek oranda gözenek içermesi nedeniyle blokların ısı iletkenlik değerleri son derece düşüktür. BlokBims bu özelliğiyle benzer geometriye sahip birçok boşluklu yapı elemanına göre daha yüksek oranda ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Yangına karşı dayanıklıdır;

Organik madde içeriği ağırlıkça %1’den az olduğu için yanmaya ve duman oluşturmaya karşı dayanıklılığı ile “A1 Sınıfı Yapı Elemanı” olarak tanımlanmaktadır.

Hafiftir;

BlokBims ürünlerinin geometrik tasarımları ile 390-600 kg/m3 ’lük birim hacim ağırlığı değerleri, taşıyıcı sistem tasarımında önemli avantaj sağlamakta ve binaları depreme karşı dayanıklı yapılar haline getirmektedir.

Kolay ve İnce Sıva Uygulanır;

BlokBims, bims agregasının doğal yapısından dolayı her türlü sıva harcı ile kolaylıkla bütünleşme kabiliyetine sahiptir. Bu yönüyle, sıva tutma özelliği mükemmeldir. Bimsblok elemanlarının rötre özelliği yok denecek kadar azdır; bu sayede BlokBims ile örülen duvarlarda çatlama olmaz.

Çevre Dostudur;

BlokBims üretiminde kullanılan bims agregaları yıkanmış %100 saf ponzadan üretildiği için, doğaya ve insan sağlığına karşı herhangi bir tehlike içermemektedir.

Özel İşçilik Gerektirmez;

Son derece düzgün şekillerde üretildiklerinden, duvar örme işlemi hızlı ve pratik bir şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle kullanıcıya, hem işçilikten ve hem de zamandan tasarruf sağlar.

Ekonomiktir;

BlokBims yüksek yalıtım değeri sağlaması sayesinde, uzun vadede binaların ısı değerlerinde ciddi bir oranda tasarruf sağlamaktadır. Ayrıca pratik olarak uygulanabilmesi de m2 bazında duvar işçilik maliyetini düşürmektedir.

Depremde Güvenilirdir;

Modern teknoloji ile üretilen BlokBimsler, kullanılan bims hammaddesinin doğal özelliği olan yüksek dayanım sayesinde standartların üzerinde fiziksel mukavemet gösterir. Tüm doğal ortam koşullarına uygun, dayanıklı bir yapı malzemesi olan BlokBims, asidik ve bazik atmosferik ortam koşullarından etkilenmez.

Contact Info

Call Us:

+01 800 555 2233

Mail Us:

youremail@info.com

Visit Us Office:

24, Lane street New York, USA